E-Tahsilat

Proje Yönetmeyi Nasıl Kolaylaştırırız

Proje Yönetmeyi Nasıl Kolaylaştırırız

Proje Yönetim Sistemi

Proje, benzersiz Bir Ürün, Hizmet Veya SONUÇ Yaratmak Için yürütülen Bir Süreç bütünüdür. Bu tanımdaki anahtar kelime “süreç” kelimesidir. Çünkü projelerin bir başlangıçtan son tarihine kadar bir çok süreç ve aşamasını tamamlanıyor.

Bir projenin başarılı olabilmesi için, proje öncesi, proje süreci ve proje sonrası aşamaların sağlığı bir şekilde planlanması ve yönetilmesi gerekiyor.

Proje öncesi, teklif, şu andaki tesislerimizde fizibilite çalışmalarının yapılması ve ihtiyaç duyulması gereken bu raporun masaya yatırılması gerekiyor. Yapılandırılmış tekliflerin takibi, revize yönetimi müşteri ile kuracağınız ilişkilerde önemli rol üstlenir ve atladığınız bir ekip geliştirici ilişkilerde kopma ve olumsuz ilerlemeler söz konusu olabilir.

Proje Süreci boyunca oluşturduğunuz projenin detaylarını takip edebilmeli ve güncellemelere ve değişimlere ayak uydurmanız gerekebilir. Oluşturduğunuz proje dosyasında ilerlemeleri, uygunsuzlukları, problemleri veya personellerinizi takip edebiliyor olmanız sizin için bir ayrıcalık olacak çünkü müşterileriniz sizden bu değişimleri, pürüzleri ve ilerlemelerinizi iyi yönetebilmeniz için yatırım yapıyor olacak.

İyi bir proje yönetiminde en önemli kavramlar“zaman yönetimi”, “görev yönetimi” ve “proje disiplini” olarak tanımlanır.

Peki Neden ?

Etkili zaman yönetimi , projenin başarı ile yönlendirilmesi için çok tıklayın. Ancak günlük görev dağıtımında da önemli bir rol oynayabilir. Proje dosyası oluştururken vereceğiniz termin tarihindeini planlayabilmeli ve sadık kaldığınız yerlerde.

Oluşacak çözümü ön göremeyebilirsiniz ama raporlaması.

Proje yönetirken, uygunsuzluklar ve pürüzsüzlerle karşılaşmanız çok normal. Bu durumları ön görerek proje teslim tarihini planlıyor ve teslim ediyor mutlu müşteri elde edelim. Ancak ön görülmeyen uygunsuzluklar, uygunsuzluk yönetimi müşteri adayı durumu izah edilebilir ve zamana göre talep edilebilir, burada uygunsuzluk yönetimi olabilir.

Görev yönetimi , Günlük görevlerin nasıl zamanlanacağını ve nasıl organize edileceğini bilmiyor ve bu konuda önemli olan artırabilir .

İşgücünde projelerin hazırlığını bitirerek bir çalışma programınızı hazırlama çok butonuna. Temel olarak, ekibinizin işlerinden kaliteli ve ucuza ucuza mümkün olan en iyi sonuçları elde etmenize olanak veriyorsunuz.

Bu, onlardan daha fazla esneklik kazandıracağından düzgün bir otelin eğrisine izin istediğinizde. Ekibiniz bu şekilde yapabilirsiniz ayak uydurduğu zaman “Daha yapabilir yapabilirim ve daha iyi yapabilirim” demelerine bir engel kalmaz.

Programınıza aşırı yük bindirirseniz, ekibiniz programa sadık kalmakta zorlanacak ve beklentilerinizi karşılamadıklarını hissediyor olacaklar.

Proje disiplini,  kurguladığınız zaman ve görev planlamanızı sadık kalıyor ister. Proje aşaması kurgunuzda farklılığa gitmekte olup, nihayet hüsranla ayrılmadığı veya geç kalmadığı gibi müşterilerin hiç haz etmeyeceği varsa yaratabilirsiniz.

Peki Bunları Nasıl Yapacağız?

Proje oluşturma aşamasında da bahsettiğim gibi zor, karmaşık ve titizlik aşamasında süreçlerden oluşuyor.

Projeyi yapabilir için kendi stratejileriniz var olabilir veya geliştiriyor olabilirsiniz. Kendi hazırladığınız excel formları, dökümanlar, çizelgeler vb. gibi araçlarla çalışıyor olabilirsiniz. Buna en iyi kararı verecek olan sizlersiniz. Belki de bu konu için iyi bir personel veya danışmandan yardım edin.

Bunların yanı sıra yazılım tercihleri ile şirket verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

Proje Yönetim Sistemi Hakkında Kısaca;

Piyasa da birinden farklı bir çok Proje Yönetim Sistemi  . İşiniz için zamanınızı daha verimli kullanmak ve iş yükünüzü ayarlamak için Proje Yönetim Sistemi’ni araştırabilir ve tercih edebilirsiniz. Unutmayın, önce ne istediğinizi, işlemlerinizin uygunluğunu ve ebatlarını ne vaat ettiklerini iyice sorgulayın. Yoksa sizde hüsrana uğrayabilir ve işler daha da kötüleşebilir.

Biz de tam sizin için Projed ‘i  geliştirdik. Projelendirilmiş, Proje Yönetim Sistemi olarak bilinir ve bir çok sektöre tam uyumludur. Bir arada planlanmış.

Projed için detaylı bilgi almak ister seniz bu linke tıklayın detaylı.

user-gravatar
catsbilisim
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

× WhatsApp Canlı Destek