Yazılım & Bilişim

E-ticaret, özellikle günümüzün her web sitesi üzerinde sanal mağazalar veya sanal alışveriş merkezleri görmek mümkündür. E-ticaret, ürün ve hizmet satın alma/satma faaliyetinin bilgisayar ağları kanalıyla gerçekleştirilmesinin yanı sıra; sunulan ürün için talep yaratmak (pazarlama), müşteri desteği vermek (satışın bütün evrelerinde), ticari kurumlar ile müşterileri arasındaki ticari ve lojistik iletişimi yine küresel bilgisayar ağları kanalıyla sağlamaktır. Bunun yanında firmanın yönetimini kolaylaştırıcı sitemlerdir.

E-Ticaret ekonomik bir olgu gibi algılansa da sosyal ve kültürel alanlarda da etkiler oluşturmaktadır. E-Ticaretin; birey, firmalar ve toplum üzerinde farklı etkiler oluşturduğu görülmektedir. Müşteri beklentilerinin pazarı yeniden tanımladığı veya yeni pazarlar oluşturduğu koşullara E-Ticareti benimseyen firmalar, daha hızlı uyum sağlamakta ve rekabet konusunda avantaj elde etmektedir.

E-Ticaretin Faydaları

  • Firmanızın, sanal Dünya’da bir dükkanı, satış noktası oluşturmaktır e-mağaza.
  • Müşteriler tarafından takip edilen, keşfedilen ve ürünlerinizi daha çok kitleye ulaştırabildiğiniz-satabildiğiniz 7 x 24 açık bir şubenizin anlamına gelir.
  • Ziyaretçi takip sistemleri ile, hangi yaş aralığın, cinsiyetin hangi ürün veya ürünleri tercih ettiğini kolaylıkla raporlayabilir ve bunların üzerinden satış politikasını değiştirerek daha çok karlılık kazanablirsiniz.
  • Stok Takip Sistemleri ile, veri giriş ve çıkışların elektronik ortam da daha hızlı olması ve kolayca ulaşabilmeniz adına, stoğunuzdaki ürün sayısı, satışı, ve kritik seviyelerde ki uyarılar ile sizin stok asistanlığınızı üstlenir.
  • Ticaret de artık e-ticaret sıradanlaşmış ve her firmanın ihtiyacı olan ve rekabet de geri kalmamak için yaptırması gereken bir yeni nesil teknolojidir.

Müşterileriniz Açısından Avantajları ;

  • Kullanıcların, evden çıkmadan ve daha çok ürün karşılaştırması yaparak hızlı bir şekilde alışveriş yapmasını sağlar.
  • Daha fazla ürün çeşiti görerek seçme imkanı bulur.
  • İhtiyaclarına uygun ürünü bulmak daha kolaydır.
  • Ürün hakkında, ürünü kullananlar tarafından yapılan yorumlar sayesinde daha net bilgilere sahip olur.
  •  Kampyanlarınız, kişilere daha çabuk ulaşmasını sağlar ve ilgilerini çeken ürünlerde müşteriler tarafından tercih edilen olursunuz.

balikesir-e-ticaret

Satışlarınız da artış, hedef kitlenizde artış, işletme verimliliği ve takibinde ki artış için e-ticaretin sizlere sunduğu avantajları elinizin tersiyle itmeyin. Firmanıza yapacağınız yatırımın karşılığını verecek olması sizlere artı bir rahatlama sağlayacaktır.

 

 

×