E-Tahsilat

Belediyeler Web Tasarım | Detaylar & Şartlar ve Koşullar

Günümüzde web sitesinin önemini değinmeye artık gerek yok. Ancak Belediye ve diğer devlet kurumları için bunu esnetmek gerekmektedir.

Belediye; bir şehir veya ilçenin ihtiyaç duyduğu hizmetleri sağlayan, yöneten ve şehri geliştirmeye yönelik faaliyetleri sağlayan yerel yönetim bütünüdür.  Hizmet ağı artık tabi ki djitalede yansımış durumda ve vatandaşların bu dijital hizmeti sağlamakta Belediye sorumluluğundadır.

Tabi her Belediyenin iyi kötü bir web sitesi var ancak, bu siteler ne kadar kullanışlı ve ne amaçla yayında olduğunu bilmek gerekmektedir. Eski tasarımlar, çalışmayan sayfalar, eski paylaşımlar, kullanıcı deneyiminde geri kalmış siteler hala mevcut ve yenilemeye açık değiller.

Belediye Web Sitelerinde Bulunması Gereken Detaylar ve Nelerdir ?

Çok fazla detaya girmeden ana başlıklar üzerinden değerlendirecek olursak;

  • Belediyeye bağlı bir çok işlem dijital olarak yapılmakta. İşlem yapmak isteyen vatandaş web sitenize girdiğinde hızlıca o işlemi yapmak ve sonuçlandırmak ister. Bunu sağlamak içinde modern ve kullanışlı bir arayüz tasarımı olmalıdır.
  • Belediye Web Tasarım siteniz üzerinde yapılan işlemler arasında borç sorgulama, borç ödeme, tesisler, iletişim, şikayet-öneri, e-belediye gibi kurumsal menü başlıklarının olması web sitenizi kullanacak kişiler için kolaylık sağlayacaktır.
  • Belediyeye ait haberler, duyurular ve hizmetler vatandaşların sürekli takip ettiği veya etmek istediği ana unsurlardır ve mutlaka güncel verileri takip etmelerini sağlayacak bir site gereklidir.
  • Belediyede görev alan yöneticileri, biyografileri ve iletişim bilgileri bulunmalı ve vatandaşa sunulmalıdır.
  • Belediye meclisi, meclis kararları, encümenleri, ihaleleri, projeleri ve şehirleriyle alakalı anketleri vatadandaşların takip ettiği ve aktif olarak kullandığı panellerdir.
  • Belediyeler sadece vatandaşlarına göre değil, turizm amaçlı tanıtım ve bilgilerini paylaşabilir. Şehrinize ziyret edecek turistler için bir rehber hazırlanabilmelidir.

 

 

Sonuç Olarak;

Web siteniz belediyenizin ve şehrinizin reklam yüzü olmanın yanı sıra halkla ilişkilerde köprü olacaktır. Günümüzde belediyelerin sosyal medyayı da aktif olarak kullandığı ve bu sayede belediyelerinin ve şehrinin adlarını tüm Türkiye’ye duyurduklarını gözlemleyebiliyoruz. Bu nedenle aktif sosyal medya paylaşımları kişileri web sitesine yönlendireceği için modern ve şık tasarımlı web sitelere ihtiyaç duyar. Belediye Web Tasarım mobil uyumlu olması, kurumsal kimliği ve şehri yansıtacak tasarımların olması ve her türlü kullanıcıya (genç, yaşlı, engelli vb.) hitap etmesi de gerekmektedir.

“Hazırlanan içeriğimiz Türkiye ve AB’de yapılan Belediye Web Sitesi Analizleri, Anketleri ve Yayınlanan Makalelerden Kaynak Alınarak Oluşturulmuştur.”

 

Cats Yazılım Olarak;

Belediye web sitesi için kurumsal, vizyonist, modern ve kullanıcı deneyimi yüksek siteler geliştiriyoruz. Bu konuda ki tecrübemiz ve yoğun çalışmalarımız  bir çok Belediye tarafından tercih edilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Belediye web tasarım

user-gravatar
catsbilisim
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

× WhatsApp Canlı Destek