E-Tahsilat

 

Coğrafi İşaret Takip Sistemi

Coğrafi İşaret Takip Sistemi Nedir ?

 

 

Coğrafi işaretinin kullanılabilir bir duruma getirilebilmesi için tescil kapsamındaki coğrafi sınırlar içerisinde üretilen tüm tescilli ürünlerin miktarının ve üreticilerin kayıt altına alındığı ve satılan her tescilli ürünün izlenebilirliğinin sağlandığı bir kontrol sistemi oluşturulması planlanmaktadır. Bu sistem aynı zamanda tüketicilerin tescilli ürünü ayırt etmelerini sağlayacak logolu bir kontrol etiketini de kapsamaktadır. Son kullanıcının akıllı telefonlarına yükleyecekleri QR kod okuyucu uygulamamız sayesinde ürünün tescilini, ürüne ait detayları görebileceleri harici mobil uygulama yazılımda sisteme dahil edilir.

El Sanatları, Tarım, Hayvan, Gıda ve  Maden ürünlerinin takibini sağlayan yazılım ve donanımlar bütünüdür.

RFİD etiket, okuyucu ve alıcılar yardımı ile veri aktarımı yapılmaktadır. RFİD sinyallerin yazılıma aktarılması ile birlikte entegreli çalışan diğer donanımlar (barkod yazıcı, barkod okuyucu) bütünü sağlamaktadır.

Sistem işleyişi için web tabanlı, mobil uyumlu yazılım geliştirilmiştir. İstenilen bilgiye, anlık erişim, anlık veri girişi ve işlem tanımlanabilmektedir. Online Denetlemeler mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Üreticinin sisteme dahil edilmesi, veritabanı kaydının oluşturulması sayesinde,  üretim ve tüketim verilerinin doğru gerçek verilerin ve istatiksel oranların tutturulması amaçlanmıştır.

Sistem Modülleri

  • Yetiştirici Modülü
  • Firma Kayıt Modülü
  • Başvuru Modülü
  • Takip Modülü
  • Raporlama Modülü
  • Denetleme Modülü
  • Ön Muhasebe Modülü

olmak üzere 7 ana modülden oluşmaktadır. (Takibi yapılacak ürün vb. durumlarda farklılık gösterebilir)

İsim hakkını kullanma hakkını almış firmaların tescilli ürün satışlarının takibi ve hangi ürünün nerelere satıldığının takibini yapabileceğimiz bir modüldür. Üreticiden başlayan barkodlama son tüketiciye kadar geçen tüm evreleri kapsamaktadır.

Satışı gerçekleşen tescilli ürünün üstünde yer alan kare kod, vatandaşın bilgisine sunulabilinecektir. Vatandaş kare kodu okutması durumunda o ürünün geçmiş bilgilerine ve geçtiği işlemleri görebilecek.

Coğrafi İşaret Takip Sistemi Faydalı Model Marka Hakkı “Cats Yazılım Geliştirme Teknolojileri”ne ait olup tüm kullanım geliştirme – satış haklarına sahiptir. “

× WhatsApp Canlı Destek